ZAPRASZAMY PONOWNIE NA SPACERY PO OSTROWSKIM TRAKCIE KULTURY

Z PRZEWODNIKIEM PTTK w 2020 r.

               Punkt Informacji Turystycznej zaprasza w 2020 r.  do zwiedzania Ostrowskiego Traktu Kultury z przewodnikiem PTTK. W trakcie  spaceru zobaczycie Państwo najstarszą budowlę naszego miasta – szachulcowy kościół z 1778 r., budynek dawnej szkoły ewangelickiej z 1866 r.,  kamienicę z 1797 r. ostrowskiego burmistrza Kaspra Heinricha Gärtnera, neoromańską konkatedrę z 1907 r. z rzeźbami Władysława Marcinkowskiego i Marcina Rożka, budynek dawnego Królewskiego Katolickiego Gimnazjum  z 1845 r., nazywanego Wielkopolską Szkołą Edukacji Narodowej, synagogę z 1860 r. w stylu mauretańskim, będącą ozdobą architektoniczną miasta. Poznacie także  historię ostrowskiego ratusza i  najstarszego   cmentarza w Polsce, znajdującego się w naszym mieście. Dowiecie się jak dawniej spędzali czas mieszkańcy naszego miasta i goście w strzelnicy miejskiej oraz w teatrze, a także jakie wspomnienia z Ostrowa pozostały w pamięci i książkach pisarki Jadwigi Żylińskiej, która mieszkała w Ostrowie przy ul. Wrocławskiej.

             Oferta skierowana jest do mieszkańców naszego miasta oraz turystów chcących zwiedzić Ostrów Wielkopolski, a także do szkół i placówek kulturalno – oświatowych.

             Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 10.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu  535 183 138 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Istnieje również możliwość zwiedzania w niedzielę, pod warunkiem zgłoszenia do godz. 15.00 w piątek. Przewodnik będzie czekał na Państwa przed Oddziałem PTTK przy ul. Starotargowej 5 o godz. 13.00 w niedzielę, a w pozostałe dni zgodnie z ustaleniami podczas zgłaszania grupy.

Ilość godzin zwiedzania z przewodnikiem jest ograniczona i decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Informacje na temat Ostrowskiego Traktu Kultury znajdziecie Państwo na stronie : umostrow.pl  w zakładce  „Turystyka”.

Projekt jest finansowany ze środków budżetu

 Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

 

Od kilku lat oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim odnawia szlaki turystyczne w Południowej Wielkopolsce. W tym roku prace znakarskie na szlakach rowerowych prowadzono na terenie gmin Ostrów...
ZAPRASZAMY PONOWNIE NA SPACERY PO OSTROWSKIM TRAKCIE KULTURY Z PRZEWODNIKIEM PTTK w 2020 r. Punkt Informacji Turystycznej zaprasza w 2020 r. do zwiedzania Ostrowskiego Traktu Kultury z przewodnikiem...