Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza do kolejnej odsłony akcji Rower Pomaga. Przypominamy, iż namawiamy w niej rowerzystów do wpisywania kilometrów, które zamieniamy na wymarzone rowery dla potrzebujących dzieci. Rywalizacja się rozpoczęła. Szczegóły: www.RowerPomaga.pl. Rower Pomaga dzieciom w Ostrowie Wielkopolskim Tutaj link do  rywalizacji: https://www.endomondo.com/challenges/34632311

W kolejnej edycji akcji chcemy zaprosić 10 współpracujących z nami miast do rywalizacji na Endomondo, a później do współpracy i wzajemnej pomocy. Dla tych 10 drużyn zakładamy od 30 sierpnia rywalizację na Endomondo. Za każde 100 tysięcy kilometrów, które rowerzyści dodadzą do rywalizacji przekazujemy rower wybranej przez miasto organizacji czy instytucji – informują organizatorzy akcji. Na początkowym etapie rywalizujemy. Ta drużyna, która pierwsza osiągnie 100 tysięcy rowerowych kilometrów otrzyma dodatkowy rower. Później drużyny zwycięskie pomagają pozostałym tak, aby każda mogła przekazać wymarzony rower dzieciom ze swojego terenu. Jeżeli akcja się powiedzie, organizatorzy będą szukać sponsorów na kolejne rowery lub uruchomią akcję croufundingową. Środki na zakup 11 rowerów pochodzą z wpłat 1% dla Fundacji Ekologicznej ARKA oraz od sponsorów: Lasy Państwowe, Grupa Kęty, Murapol S.A.

Ostrowscy turyści kolarze, startujemy!