Blue Flower

   
            Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim  zaprasza do korzystania z oznakowanych tras     nordic walking w lesie Bagatela. Dzięki dotacji z 12 Edycji Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego członkowie ostrowskiego PTTK wytyczyli i      oznakowali 3 trasy nordic walking w lesie Bagatela.

Trasy te mają charakter:

1. Trasa łatwa o kolorze zielonym: „Leśna” – o długości 3,84 km. Czas przejścia ok. 50 min.

2. Trasa średnia o kolorze czerwonym: ul. Wodociągi Miejskie – Trąba  – południowy skraj lasu o długości 6,18 km. Czas przejścia ok. 1 godz. 15 min.

3. Trasa trudna o kolorze czarnym: ul. Wodociągi Miejskie – Trąba  – Bagatela – głazy – Kęszyce - południowy skraj lasu o długości 12,76 km. Czas przejścia ok. 2 godz 40 min.

     Dla ułatwienia doboru trasy „kijkowcom” służą zamontowane drogowskazy i tablica przedstawiająca przebieg tras. Na drogowskazach podano odległość do poszczególnych punktów i średni orientacyjny czas przejścia. Dodatkowym atutem tras oprócz czystego powietrza i spokojnej okolicy są zabytki i atrakcje, które znajdziemy na trasie trudnej. I tak możemy zobaczyć pałac w Bagateli, głazy w lesie, grobowiec Koseckiego w lesie Kęszyce lub podziwiać leniwie płynący Ołobok.