Ostrowski Oddział PTTK otrzymał w 2021 roku dotację na prace znakarskie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach zadania pod nazwą „Odnowienie i wykonanie nowej infrastruktury turystycznej w powiecie ostrowskim, ostrzeszowskim i kępińskim będącej uzupełnieniem Wielkopolskiej Sieci Szlaków Pieszych i Wielkopolskiej Sieci Szlaków Rowerowych. W tym odnowienie odcinka TTR - odcinka południowego w granicach przebiegu w powiecie ostrzeszowskim i kępińskim w Paśmie Wzgórz Ostrzeszowskim z najwyższym wzniesieniem Wielkopolski – Kobylej Góry ( 284 m. n.p.m. ).”
W ramach tego zadania zostały wymienione tablice z siecią szlaków i odświeżone konstrukcje pod nie w miejscowościach: Ostrów Wielkopolski przy siedzibie PTTK, Ostrów Wielkopolski dworzec kolejowy, Ostrów Wielkopolski Park Miejski, Nowe Skalmierzyce, Kęszyce, Strzyżew i Mikstat.
Ponadto, ze względu na zamknięcie przejazdu kolejowego w Starym Stawie zmuszeni byliśmy do zmiany przebiegu niebieskiego szlaku pieszego Ostrów Wielkopolski – Kwiatków. Odnowiony szlak biegnie teraz przez Piaski – Szczygliczkę, Karski, Michałków, Lewków do węzła szlaków w Kwiatkowie. W ramach prac zawiesiliśmy również 6 drogowskazów z informacją o odległości do miejscowości na szlak.
Przed nami remont samoobsługowych stacji naprawy rowerów w Ostrowie na Piaskach i w Antoninie. Dodatkowo odnowimy zielony szlak rowerowy TTR-kę na odcinku Antonin – Ostrzeszów - Wzniesienie Kobyla Góra - Marcinki – Bralin – Nosale – Grębanin – Mroczeń – Laski – Łęka Opatowska – Siemianice, gdzie szlak ma swój koniec czy jak to woli początek. Na szlaku drużyna znakarska powiesiła już 20 znaków R3 i tyleż samo znaków R1. W załączeniu zdjęcia z prac na szlakach.
 
       
 
 
W związku z 90. rocznicą urodzin Krzysztofa Komedy Urząd Miasta wydał przewodnik pod nazwą: https://umostrow.pl/przewodnik-ostrowskie-slady-krzysztofa-komedy.html . Zapraszamy do lektury.
Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim informuje, ze biuro naszego oddziału zostało przeniesione do budynku przy ulicy Raszkowskiej 23.