Ostrów Wielkopolski dołączył do miast, które korzystają z rozwiązań mobilnych. Aplikacja mobilna „Ostrów Wielkopolski" to bezpłatny przewodnik zarówno dla mieszkańców, jak i dla odwiedzających Ostrów.

Znalazły się w nim aktualne informacje o organizowanych wydarzeniach, wiele ciekawostek o mieście, jest również możliwość zaplanowania trasy zwiedzania. Aplikacja zaprowadzi turystę do najbliższych parków, muzeów czy placów zabaw. Podpowie, gdzie znajdują się restauracje i hotele i pokaże aktualny stan jakości powietrza. Dla aktywnych mieszkańców i turystów są tu trasy rowerowe i piesze oraz nordic walking położone na terenie miasta oraz powiatu. Wszystkie znajdujące się w bazie wydarzenia i miejsca zapisać można w planerze. Ciekawą funkcjonalnością jest moduł, w którym możemy sprawdzić termin wywozu odpadów z posesji. Aplikacja zrealizowana przez Amistad na zamówienie Urzędu Miasta, na bieżąco aktualizuje bazę obiektów, wydarzeń i aktualności. Działa również w trybie off-line (połączenie z Internetem wykorzystywane jest jedynie do pobrania najnowszych danych oraz większego zakresu mapy).

Aplikację można pobrać bezpłatnie na urządzenia mobilne z systemami android i iOS linkami:

https://itunes.apple.com/gb/app/ostrów-wielkopolski/id1363141470

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.ostrowwielkopolski

W związku z 90. rocznicą urodzin Krzysztofa Komedy Urząd Miasta wydał przewodnik pod nazwą: https://umostrow.pl/przewodnik-ostrowskie-slady-krzysztofa-komedy.html . Zapraszamy do lektury.
Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim informuje, ze biuro naszego oddziału zostało przeniesione do budynku przy ulicy Raszkowskiej 23.