XXII Rajd im. Stasia Cichosza

cichosz-16

           W dniu 30 października 2016 roku członkowie i sympatycy  Klubu Turystyki Kolarskiej „Bicykl – 1977” spotkali się na corocznym rajdzie rowerowym podsumowującym sezon kolarski a przede wszystkim upamietniającym osobę naszego przedwcześnie zmarłego kolegi Stasia Cichosza, którego imieniem nazwaliśmy ten rajd, jak również wszystkich tych którzy odeszli od nas. Po zbiórce przy oddziale PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, grupa ponad 30 rowerzystów udała się na cmentarz przy ul. Limanowskiego. Tam złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na grobach naszych zmarłych koleżanek i kolegów.

Po tym spacerze i chwilach zadumy udaliśmy się na Piaski. Tam spotkaliśmy się ze starostą ostrowskim Panem Pawłem Rajskim, gdzie dokonaliśmy symbolicznego otwarcia samoobsługowej stacji naprawy rowerów. Dzięki dotacji Urzędu Marszłakowskiego w Poznaniu w ramach projektu „Odnowienie rowerowego szlaku im. Fryderyka Chopina o kolorze żółtym wchodzącym w skład Wielkopolskiej System Szlaków Rowerowych” ostrowskie PTTK mogło zakupić dwie takie stacje. Dzięki przychylności władz powiatu i użyczenia miejsca jedna ze stacji stanęła na Piaskach przy ścieżce rowerowej, którą przebiegają szlaki rowerowe do Antonina, Poznania i Przybysławic. Druga stacja zostanie zamontowana w Antoninie przy pałacu Radziwiłłów. W przyszłości chcemy starać się o kolejne takie stacje, które wzbogacą infrastrukturę turystyczną w naszym powiecie.

Po sympatycznym spotkaniu z Panem Straostą zgodnie z tradycją korzystając z jesiennej pogody wyruszyliśmy na rowerową wycieczkę wstępując jeszcze po drodze na „stary” cmentarz, gdzie również zapaliliśmy znicz na grobie naszego kolegi. Spokojnym tempem dotarliśmy do Gliśnicy. Tutaj na sali wiejskiej zjedliśmy turystyczny posiłek i wypiliśmy ciepłą herbatę. Tutaj serdeczne podziękowania radzie sołeckiej za udostępnienie przytulnej sali. Dalsza nasza trasa wiodła do kurhanów w lesie Gliśnica.  Tutaj rozegraliśmy konkurs wiedzy krajoznawczej z nagrodami.  Po zaciętej rywalizacji najlepiej test rozwiązały Grażyna Ampuła i Irena Franka z KTK „Bicykl – 1977”. Dalej udaliśmy się trasą przez Kuroch i Nabyszyce zatrzymując się przy pięknie odnowionych krzyżach Pawła Brylińskiego. Kalendarzowy sezon kolarski został zamknięty. My jednak preferujący zdrowy tryb życia mamy nadzieję na utrzymanie się pięknej pogody i możliwość odbywania rowerowych wycieczek a przy gorszej aurze lub nadejścia zimy, brrrr!; kontynuowania wycieczek pieszo z kijkami lub w każdej innej formie byle zdrowo.

img_6846 img_6855 img_6856 img_6867 img_6870 img_6871 img_6874 img_7776 img_7787 img_7790 img_7796 img_7803 img_7807

Wybory do władz klubu i Zarządu Odziału PTTK

znaczek-bicykla-1977     Jesteśmy zobligowani do dokonania wyboru nowych władz naszego klubu i ZO PTTK. W związku z powyższym na ostatnim klubowym zebraniu ustaliśmy datę wyborów na 7 stycznia 2017 r. Postanowiliśmy, że wybory odbędą się o godz. 17.00 w  „Klubie Nauczyciela” a po nich organizujemy klubową zabawę. Prosi się wszystkich klubowiczów o zarezerwowanie terminu, ze względu na konieczność zebrania większości uprawnionych do głosowania. Jest nas w klubie ponad 50 osób uprawnionych do głosowania, włącznie z młodzieżą. Koszty imprezy klubowej zostaną ustalone w późniejszym terminie. Proszę również o przybycie na zebranie klubowe w pierwszy czwartek listopada w celu omówienia ważnych spraw klubowych.

InOOstro 2016

inoostro-2016

W dżdżystą sobotę 08.10.2016 odbył się kolejny rajd na orientację „InOOstro”. Organizatorem imprezy był Ostrowski Oddział PTTK a współorganizatorem Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, KTK „Tajfun” przy Zespole Szkół Sieroszewice oraz grupa Geocaching Ostrów Wielkopolski. O godz. 9:00 uczestnicy spotkali się w Lesie Bagatela, przy początku nowych tras nordic walking. W związku z wyykonaniem tras NW w ramach projektu 12 Edycji Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa nastąpiło ich symboliczne otwarcie. Było przecięcie wstęgi i brawa dla wykonawców tras. Z tras może korzystać każdy i o każdej porze. Zostały tak poprowadzone, aby było można przy okazji spaceru zobaczyć ciekawe zabytki i zakątki naszej okolicy.

Po otwarciu  tras nastąpiło krótkie wyjaśnienie zasad zabawy InO i drużyny mogły ruszyć w drogę.

Zawody w InO polegają na właściwym odczytaniu z mapy punktów kontrolnych zwanych lampionami. Oprócz nich na trasie były umieszczone punkty mylne oraz towarzyszące. Głównym celem było odnalezienie właściwego punktu i wpisanie z niego kodu przypiętą kredką w określonym kolorze. Dodatkowym zadaniem było wyliczenie za pomocą mapy i ekierki odległości między określonymi punktami.

Jako pierwsi wystartowali rowerzyści,a wśród nich drużyny z SP nr 7, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Klubu Turystyki Kolarskiej „Bicykl – 1977” i najmłodsza rodzinka Sobczaków z babcią na czele. Trasa jaką mieli do przebycia to ok. 10 km, która prowadziła leśnymi drogami i ścieżkami. Około godziny 11 na metę rajdu, która zlokalizowana była w Kęszycach, powoli docierali pierwsi uczestnicy. Wśród rowerzystów zwyciężyła drużyna z Gimnazjum JP II w składzie Bartosz Hadaś, Jakub Poterski i Krzysztof Zawsisza a opiekunem grupy był Krzysztof Łukowicz. W tym samym czasie rywalizowały ze sobą drużyny piechurów złożone z gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Sieroszewicach, członków Kolarskiego Klubu Turystycznego „Tajfun” i SP w Parczewie. Rywalizacje piechurów wygrała drużyna chłopaków z ZS Sieroszewice w składzie Hubert Kubica, Miłosz Kubica, Mikołaj Widyński i Sebastian Tułaza. Drugie miejsce wywalczyły dziewczęta „Smerfetki w Błotku” w składzie: Julia Banasiak, Weronika Krenz, Kornelia Kłokowska i Kornelia Dymek.

Na każdego z uczestników czekał pyszny rogal, soczek, gorąca herbata i znaczek rajdowy.

Dla zwycięzców przygotowano cenne nagrody ufundowane przez Gminą Miasto Ostrów Wielkopolski.

W imieniu organizatorów dziękuję za liczne przybycie i udział w rajdzie. Pogoda nie rozpieszczała, ale jakoś uniknęliśmy deszczu. Prawdziwi turyści deszczu się nie boją.

bicykle-analizuja-trase

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

meta-w-keszycach nagrody-czekaja najmlodszy-uczestnik-rajdu opiekunowie-z-sp-nr-7

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

rajdowe-upominki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

szukamy-odpowiedezi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

uczestniczki-trasy-nordick-walking

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zwyciezka-z-gimnazjum-jp-ii

regulamin-inoostro-2016

Święto Roweru 2016

swieto-roweru

24 września 2016 r. miłośnicy dwóch kółek spod znaku PTTK spotkali się na ostrowskim rynku aby wziąć udział w rajdzieŚwięto Roweru 2016. W imprezie wzięło udział ok. 280 uczestnikówktórzy dotarli do nas turyści nie tylko z Ostrowa, ale również z Krotoszyna.

Jak co roku organizatorami rajdu byli: Klub Turystyki Kolarskiej „BICYKL-1977”, Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rataja wspierani finansowo przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Starostwo Powiatu Ostrowskiego i Radę Osiedla nr 7 „Zacisze -Zębców”.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim i jest ona naszym wkładem w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu, który przypada na 22 września, Światowego Dnia Turystyki.

Po pamiątkowym wspólnym zdjęciu uczestników rowerzyści i piechurzy wyruszyli na krótkie wycieczki po Ostrowie Wielkopolskim i okolicy, by na godz. 11.00 przybyć na teren SP nr 6, gdzie przeprowadzono konkursy z nagrodami.  Jedna z tras polegała na poszukiwaniu „skarbów”, które organizatorzy rozmieścili na terenie miasta. Przed przystąpieniem do konkursów uczestnicy mogli posilić się drożdżówką i ugasić pragnienie herbatą lub kawą fundowaną przez organizatorów ze środków Powiatu Ostrowskiego i Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Było również stoisko gastronomiczne przygotowane przez szkołę, która kolejny raz wspaniale nas przyjmowała w swoich murach, a młodzi artyści tej szkoły swoimi występami umilali czas pobytu.

Organizatorzy przygotowali ponad 50 kompletów nagród, które rozdali wśród zwycięzców konkursów. Przede wszystkim rozegrano XV Mistrzostwa w rzucie napompowana dętką. W kategorii open zwyciężył Robert Rubas z KTK „Bicykl – 1977” a jego dętka poszybowała na odległość 14,80 m. Na mecie rajdu rozegrano również konkurs jazdy na hulajnodze i konkurs plastyczny. Upominki w tych konkursach fundowała Rada Osiedla nr 7 „Zacisze-Zębców”.

Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych konkursach:

Konkurs krajoznawczy i przepisów ruchu drogowego:

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Anna Banasiak – SP nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim

Kategoria ponadpodstawowa:

I miejsce – Weronika Machnik – Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim

Kategoria ponadgimnazjalne:

I miejsce – Agata Jarmuszczak – KTK „Bicykl – 1977”

XV Mistrzostwa w rzucie napompowaną dętką rowerową:

Kategoria dzieci: I miejsce –  Julia Frąckowiak

I miejsce – Tomasz Burghart

Kategoria chłopców szkoły podstawowe:

I miejsce – Wiktor Karpiński

Kategoria dziewcząt szkoły podstawowe :

I miejsce – Ewa Dominik

Kategoria chłopców szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Bartosz Jasiński

Kategoria dziewcząt szkoły ponadpodstawowe :

I miejsce – Weronika Machnik

Kategoria starsi i OPEN:

I miejsce – Robert Rubas

Żółwia jazda:

Kategoria dziewcząt szkoły podstawowe:

I miejsce – Maja Bogusławska – SP nr 6 ( 26,8 s )

Kategoria chłopców szkoły podstawowe:

I miejsce – Łukasz Biegała  SP nr 9 ( 32,5 s )

Kategoria chłopców szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Bartosz Jasiński Gimnazjum nr 1 ( 23,56 s.)

Boule:

Kategoria dzieci:

I miejsce – Amelia Kościelniak ( 3,7 cm)

Kategoria starszych:

I miejsce – Agata Jarmuszczak – KTK „Bicykl – 1977” ( 6cm )

Kategoria dorosłych I miejsce – Bogdan Bartnik ( 8,25 cm)

Poszukiwacze skarbów:

Trasa piesza:

 1. Anna Rachwalska SP nr 1
 2. Weronika Orylska
 3. Ania Szukalska
 4. Anna Banasiak
 5. Piotr Roszak
 6. Roksana Hołysz

Atrakcji było wiele, a i pogoda sprzyjała uczestnikom.

Wszystkie te atrakcje można było zapewnić uczestnikom rajdu dzięki członkom KTK „Bicykl – 1977”, którzy przeprowadzali konkursy i współorganizatorom: gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 6, Radzie Osiedla nr 7 „Zacisze – Zębów”, Miastu Ostrów Wielkopolski, Powiatowi Ostrowskiemu. Za rok może również spotkamy się w SP nr 6, ale będzie to rok wyjątkowy ponieważ Bicykl 1977 obchodzi 40 – lecie działalności klubu.

http://www.tubaostrowa.pl/aktualnosci/czytaj/4552/Swieto-Roweru-2016-foto

swieto_roweru_2016-regulamin

karta ustawa

55 Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska” 2016

Jesie+ä Chopinowska 2016 znaczek

55 Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska”

Antonin 9-11 września 2016

REGULAMIN

Organizator rajdu

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

przy współudziale:

—    Gminy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

—    Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim

—    Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

—    Centrum Kultury w Kaliszu – „Pałac Myśliwski” w Antoninie

—    Nadleśnictwa Antonin

—    Gminy Przygodzice

—    Koła PTTK nr 3 przy ZT NSZZP Komendy Pow. Policji

Kierownictwo

Komandor — JÓZEF FIEREK

Sekretarz — KRYSTYNA JAROSIK

Skarbnik — MARIA LEPAKOWSKA

Kierownik mety — GRZEGORZ WĘGRZYNEK

Cele rajdu

—    upamiętnienie pobytu Fryderyka Chopina w Antoninie

—    rozpowszechnienie walorów turystyczno-krajoznawczych południowej Wielkopolski, a w szczególności okolic Ostrowa i Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”

—    stworzenie uczestnikom warunków czynnego wypoczynku i rekreacji

—    realizacja hasła „Turystyka łączy pokolenia”

—    uczczenie Roku Krajoznawstwa Polskiego

Uczestnictwo

W rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez organizacje społeczne, zawodowe, szkoły itp., a także uczestnicy indywidualni. Za drużynę uważa się zespół liczący co najmniej 5 osób. Młodzież do lat 18 może uczestniczyć w rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej. Do udziału w rajdzie zapraszamy również niepełnosprawnych oraz rodziny.

Zgłoszenie uczestnictwa, z podaniem numeru wybranej trasy, należy dokonać na „karcie uczestnictwa” w biurze Oddziału PTTK, 63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Starotargowa 5 (skrytka poczt. nr 9, tel., fax 62-736-2817) — osobiście w godzinach otwarcia biura (od poniedziałku do piątku 10.00–16.00) lub za pośrednictwem poczty, również elektronicznej (pttkostrow@interia.pl).

Członkowie PTTK wpisują na karcie numer legitymacji (legitymacja jest ważna z opłaconą składką za rok 2016).

Przy zgłoszeniach korespondencyjnych należy dołączyć potwierdzenie dokonania wpłaty wpisowego.

 

Zgłoszenia będą przyjmowane

— na trasy jednodniowe do dnia 8 września

— na trasy wielodniowe do dnia 7 września

 

Zgłoszenia po terminie nie gwarantują przyjęcia na wybraną trasę oraz otrzymania wszystkich świadczeń na mecie rajdu. O przyjęciu na trasę decyduje kolejność zgłoszeń, opłacenie wpisowego i przekazanie karty zgłoszenia.

Wpisowe

Przy zgłoszeniach korespondencyjnych należy wpłacić wpisowe na konto Oddziału PTTK – BZ WBK SA Oddział w Ostrowie Wlkp., nr 56-1090-1160-0000-0000-1600-9520, z dopiskiem „55 Jesień Chopinowska”. Dowód wpłaty należy okazać na starcie. Przy zgłoszeniach osobistych wpisowe należy wpłacać bezpośrednio w biurze Oddziału PTTK.

 

Wysokość wpisowego

 

 

Trasy

 

1-dniowe

2-dniowe 3-dniowe
z własnym  śpiworem z pościelą z własnym

śpiworem

z pościelą
– młodzież szkolna zrzeszona

w PTTK, opiekunowie,

przodownicy, przewodnicy

– młodzież szkolna nie zrzeszona

– dorośli członkowie PTTK

– inni uczestnicy nie zrzeszeni

w PTTK

 

 

6,00

8,00

10,00

 

15,00

 

 

20,00

23,00

35,00

 

38,00

 

 

35,00

40,00

50,00

 

55,00

 

 

30,00

35,00

40,00

 

45,00

 

 

55.00

60,00

65,00

 

70,00

 

Dostępność noclegu należy uzgodnić z organizatorem rajdu.

Opiekunowie grup młodzieżowych są zwolnieni od wpisowego (jeden opiekun dla 10-osobowego zespołu); wnosi jedynie dodatkowe opłaty za noclegi. Jesteśmy partnerami programu: „Ostrowska Karta Rodziny 3+”, „Karta Duża Rodziny 3+” i „Ostrowska Karta Seniora”.

Organizator zapewnia

—    znaczek rajdowy

—    posiłek turystyczny na trasach wielodniowych (sobota) oraz na mecie rajdu

—    noclegi na trasach wielodniowych w stanicy „Biały Jeleń” w Mojej Woli z użyciem własnych śpiworów  lub pościeli ośrodka

—    udział w koncercie

—    potwierdzenie punktów na odznaki turystyczne

—    udział w konkursach krajoznawczo-turystycznych z nagrodami (oddzielnie konkursy dla najmłodszych)

—    udział w konkursie strzeleckim dla przedstawicieli drużyn

—    udział w oddzielnie nagradzanych konkursach indywidualnych na trasach wielodniowych

—    bezpłatny dojazd na miejsca startu tras jednodniowych

—    bezpłatny powrót do Ostrowa autokarem po koncercie

—    ubezpieczenie NNW uczestników będących członkami PTTK (ważne legitymacje).

Autobusy będą podstawione na parkingu przy markecie „Kaufland”. Wejście i wjazd od strony ul. Wojska Polskiego.

Obowiązki uczestników

—    Przestrzegania „Karty Turysty”

—    Posiadania apteczki przez drużynę i udzielania sobie wzajemnej pomocy

—    Przestrzegania przepisów o ruchu drogowym, ochronie przyrody i zabytków oraz przeciwpożarowych

—    Respektowania zarządzeń organizatora

Zakończenie rajdu

Meta rajdu będzie czynna w Antoninie, w parku koło pałacu myśliwskiego, w godzinach od 10.00 do 13.00. Drużyny winny zgłosić się na mecie w godzinach od 11.30 do 12.30.

O godzinie 13.00 w kościele Matki Boskiej Ostrobramskiej w Antoninie zostanie odprawiona msza św. dla uczestników rajdu. W godzinach od 12.15 do 12.45 istnieje możliwość zwiedzenia kościoła z przewodnikiem.

Uroczystość zakończenia rajdu nastąpi o godzinie 14.00, a o godzinie 15.00 odbędzie się w pałacu

rajdowy koncert „Od Chopina do Gershwina”

Postanowienia końcowe

Obowiązek ubezpieczenia i związane z tym koszty uczestników nie będących członkami PTTK ponoszą uczestnicy lub organizacje zgłaszające. Odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników ponoszą winni ich spowodowania lub organizacje zgłaszające. Kierownictwo rajdu może zdyskwalifikować drużynę, której członkowie postępują niezgodnie z niniejszym regulaminem. W przypadku rezygnacji z udziału w rajdzie uczestnik traci prawo do świadczeń i zwrotu wpisowego. Nagrody dla zwycięzców konkursów będą wręczane wyłącznie podczas uroczystości zakończenia rajdu, nieodebrane przepadają. Kierownictwo rajdu zastrzega sobie prawo interpretacji regulaminu. Ewentualne wątpliwości będą wyjaśnione w sekretariacie rajdu lub przez Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim w przypadku odwołania pisemnego.

Trasy rajdowe

 

Piesza dwudniowa

 1. Koncertu f-moll

Leśniczówka Wisławka – Uciechów – dolina Baryczy – Smugi – Bogdaj – Możdżanów – Moja Wola (21 km, nocleg w stanicy Biały Daniel) – Sośnie – Mariak – Granowiec (9 km)

Trasa z elementami geocachingu – gry terenowej z wykorzystaniem GPS.

Start w sobotę 10 września o godz. 8.00 na przystanku przy leśniczówce Wisławka (kierunek do Sulmierzyc). Odjazd z Ostrowa o godz. 7.20, z przystanku autobusów prywatnych przy ul. Dworcowej (dawny PKS).

Piesze jednodniowe

 1. Nokturnu Es-dur

Ostrów-Zębców – Janków Przygodzki – Trzcieliny – Kociemba – Antonin (20 km)

Trasa Nordic Walking dla turystów z odpowiednią kondycją.

Start w niedzielę 11 września o godz. 8.00 przy Szkole Podstawowej nr 6.

 

 1. Etiudy c-moll

Czarnylas – Ludwików – rezerwat Wydymacz – Antonin (10 km, pieszy szlak czerwony).

Start w niedzielę 11 września o godz. 8.40 na parkingu przy Zespole Szkół w Czarnymlesie. Odjazd z Ostrowa o godz. 8.00 autobusem organizatora, zbiórka na parkingu przy markecie Kaufland.

 

 1. Ballady g-moll

Tarchalskie – pomnik F. Radziwiłła – rez. Wydymacz – Antonin (8 km)

Start w niedzielę 11 września o godz. 9.00 na przystanku w Tarchalskich. Odjazd z Ostrowa o godz. 8.30 autobusem organizatora, zbiórka na parkingu przy markecie Kaufland.

 

 1. Scherza b-moll

Chynowa – Kolonia Klady – tartak Antonin – pomnik F. Radziwiłła – rezerwat  Wydymacz – Antonin (11 km)

Start w niedzielę 11 września o godz. 8.30 na parkingu przy kościele w Chynowej. Odjazd z Ostrowa o godz. 8.00 autobusem organizatora, zbiórka na parkingu przy markecie Kaufland.

 

 1. Sonaty h-moll

Spacerkiem po Antoninie (5 km)

Trasa dostosowana dla osób niepełnosprawnych, możliwa do przebycia wózkami.

Start w niedzielę 11 września o godz. 9.00 na parkingu koło pałacu. Odjazd z Ostrowa o godz. 8.30 autobusem nisko-podłogowym organizatora, zbiórka na parkingu przy markecie Kaufland.

Rowerowa dwuipółdniowa

 1. Ostrów Wlkp. – Gorzyce Wielkie – Raczyce – Uciechów – Bogdaj – Możdżanów – Moja Wola (38 km, nocleg w stanicy Biały Daniel) – Czesławice – Stara Huta – Kuźnica Czeszycka – Czeszyce – Czatkowice – Duchowo – Milicz – Wierzchowice – Krośnice – Police – Żeleźniki – Brzostowo – Grabownica – Suliradzice – Konradów – Dobrzec – Moja Wola (65 km, nocleg w stanicy Biały Daniel) – Sośnie – Surmin – Kałkowskie – Czarnylas – Ludwików – Antonin (25 km)

Start w piątek 9 września o godz. 15.00 na parkingu przy Urzędzie Skarbowym, ul. Chłapowskiego.

Rowerowa dwudniowa

 1. Ostrów Wlkp. – Gorzyce Wielkie – Nabyszyce – Kuroch – Chwaliszew – kurhany w lesie Smoszew – Sulmierzyce – Kolęda – Bartniki – Wróbliniec – Bogdaj – Możdżanów – Moja Wola (55 km, nocleg w stanicy Biały Daniel) – Sośnie – Surmin – Kałkowskie – Czarnylas – Ludwików – Antonin (25 km)

Start w sobotę 10 września o godz. 9.00 na parkingu przy Urzędzie Skarbowym, ul. Chłapowskiego.

Rowerowe jednodniowe

 1. Ostrów Wlkp. – Janków Przygodzki – Trzcieliny – Dębnica – Antonin (18 km)

Start w niedzielę 11 września o godz. 8.30 na parkingu przy Litexie-Lubawie, ul. Staroprzygodzka.

 

 1. Ostrów Wlkp. – Sadowie – Westrza – Strzyżew – Kotłów – Mikstat – Antonin (33 km)

Start w niedzielę 11 września o godz. 8.30 na parkingu przy Tesco, ul. ks. Majorka.

Dowolne piesze, rowerowe i konne

po uprzednim zgłoszeniu trasy u organizatora rajdu.

 

Do zobaczenia na trasach rajdu!

 

ostrow-wielkopolski.pttk.pl

karta ustawa

IV Tour de Bicykl 2016

Znaczek Tour de Bicykl 2016IV Tour de Bicykl 2016 odbył się w dniach od 1 – 3 lipca 2016 roku. Bazą noclegową była Przystań Eskapada w Grabowie nad Prosną i stanica harcerska. Oto sprawozdanie z rajdu i kilka zdjęć z tras i bazy.

Sprawozdanie Tour de Bicykl 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4Tour de Bicykl 2 021IMG_6945

Przebieg trasy 2 lipca (sobota) i godziny posiłków w folderze Trasy Tour de Bicykl 2016.

Trasy

Tour de Bicykl 2016 – karta zgłoszenia

Tour de Bicykli 2016 – regulamin

Tour de Bicykli 2016 – regulamin

KARTA STARTOWA

.

Klubowa czerwcówka.

        W  dniach 9-12 czerwca grupa klubowiczów odbyła wycieczke po Wzgórzach Trzebnickich. Na ich trasie znalazły sie takie miejscowości jak Kobylin – Jutrosin – Zmigródek  – Żmigród – Trzebnica – Oborniki Śląskie – Brzeg Dolny – Prusice – Milicz i Sulmierzyce. Oto kilka zdjęć z tego wyjazdu.

Trzebnica 9.06-12.06.16 019Trzebnica 9.06-12.06.16 050Trzebnica 9.06-12.06.16 085Trzebnica 9.06-12.06.16 158Trzebnica 9.06-12.06.16 187Trzebnica 9.06-12.06.16 230 Trzebnica 9.06-12.06.16 247Trzebnica 9.06-12.06.16 256Trzebnica 9.06-12.06.16 264Trzebnica 9.06-12.06.16 271Trzebnica 9.06-12.06.16 280Trzebnica 9.06-12.06.16 303Trzebnica 9.06-12.06.16 326Trzebnica 9.06-12.06.16 337Trzebnica 9.06-12.06.16 391

Konkurs Fotograficzny o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

fotokonkurs2016_plakat2Uchwałą Nr 1987/2016 z dnia 13 maja 2016 r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił 3. edycję Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Podobnie jak w latach poprzednich Konkurs adresowany jest do szerokiego grona miłośników fotografii i aktywnego wypoczynku wśród wielkopolskich atrakcji, tych turystycznych, przyrodniczych i historyczno-kulturowych. Aby wziąć w nim udział wystarczy zgłosić swoją pracę konkursową (zestaw 3 fotografii) do jednej z trzech kategorii:

 • Zabytkowe obiekty – zdjęcia ukazujące ruchome (np. parowozy, drezyny) i  nieruchome  (np. zamki, pałace, dwory, kościoły, klasztory, skanseny, muzea, ratusze, kopalnie, fabryki) obiekty posiadające wartość historyczną, artystyczną, naukową czy emocjonalną (zdjęcia z zewnątrz, jak również wnętrz); również pejzaże obejmujące zabytkowe obiekty;
 • Atrakcje przyrodnicze – zdjęcia ukazujące najcenniejsze okazy wielkopolskiej flory i fauny, niepowtarzalne krajobrazy/pejzaże;
 • Wydarzenia – zdjęcia dokumentujące imprezy, akcje, wystawy plenerowe, festiwale, rajdy etc., o charakterze turystyczno-rekreacyjnym, kulturowym, historycznym.

Co ważne – do Konkursu mogą zostać zgłoszone zdjęcia wykonane w okresie 13.05.2014 r.-29.07.2016 r., a więc nie wcześniej niż 2 lat wstecz od jego ogłoszenia.

Prace zgłoszone do Konkursu oceniane będą przez Kapitułę, w skład której wchodzą:

 • Tomasz Wiktor – Przewodniczący Kapituły, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki
  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego,
 • Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej,
 • Andrzej Kaleniewicz – Kierownik Oddziału Turystyki Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa
  Wielkopolskiego,
 • Jerzy Sznajder – fotograf, organizator Wiosennych Plenerów Fotograficznych w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym; Wiceprezes PTTK o/ Konin; Autor zdjęć do przewodników i albumów o tematyce turystycznej,
 • Zbigniew Szmidt – fotograf; Członek Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych; Autor tekstów i zdjęć do przewodników o Wielkopolsce.

Dla laureatów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 15.000 zł (suma nagród we wszystkich konkursowych kategoriach):
a) I nagroda – 2.500 zł,
b) II nagroda – 1.500 zł,
c) III nagroda – 1.000 zł.

Prace konkursowe, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy składać do dnia 29 lipca 2016 r. za pośrednictwem modułu dostępnego pod adresem:https://box.umww.pl/u/d/7c488368b0/.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w Konkursie zawarte są w Regulaminie.

Obsługę konkursu prowadzi:
Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – tel. +48 61 626 68 59/55, e-mail: turystyka@umww.pl.